اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

کارت ویزیت دورو یا یک رو ؟ کدامیک کارآمدتر است؟

محبوبیت : 23
کارت ویزیت دورو
کارت ویزیت دورو

کارت ویزیت یکرو و دورو

     کارت ویزیت را می‌توان به اشکال و طرح‌های گوناگونی تولید کرد. اما یکی از ویژگی‌های اساسی طراحی کارت ویزیت، یک رو یا دو رو بودن آن است. هرچند این روزها قالب کارت ویزیت‌های طراحی شده به صورت دو رو است، اما هنوز هم عده‌ای ترجیح می‌دهند که کارت ویزیت را به‌صورت یک رو طراحی و چاپ کنند. انتخابی که به ‌جز در موارد خاص، انتخابی اشتباه خواهد بود. در این مقاله مزایای استفاده از کارت ویزیت دو رو مطرح شده است.

 

مشکل کارت ویزیت های یکرو در کارت ویزیت دورو

      استفاده از کارت ویزیت یک رو، باعث می‌شود فضایی محدود برای درج اطلاعات وجود داشته باشد. در نتیجه کار طراح برای قرار دادن این اطلاعات در کنار یک‌دیگر به شکلی زیبا و چشم‌نواز بسیار مشکل است.

 

مزایای استفاده از کارت ویزیت دورو :

در ادامه برای شما برترین مزایای استفاده از کارت ویزیت های دورو را برخواهیم شمرد :

 

۱. امکان طراحی مینیمال‌تر

     ارائه بعضی از اطلاعات در طراحی کارت ویزیت بسیار ضروری است. بنابراین برای طراح تفاوتی ندارد که کارت ویزیت یک رو یا دو رو باشد. در هر صورت باید اطلاعاتی از قبیل مشخصات صاحب کارت، تخصص‌ها، حوزه ارائه خدمات، شماره تلفن، شماره فکس، آدرس پست الکترونیکی و سایر اطلاعات تماس در کارت ویزیت درج شود.

 

۲. به‌صرفه‌تر بودن

     کارت ویزیت دو رو به نسبت کارت ویزیت یک رو، از نظر اقتصادی نیز به‌صرفه‌تر است. اگرچه در نگاه اول هزینه طراحی و تولید کارت ویزیت یک رو از نمونه دو رو ارزان‌تر است. اما نباید فراموش کرد که خالی گذاشتن یک روی مقوای خریداری شده برای چاپ کارت ویزیت، از نظر اقتصادی منطقی نیست. چراکه هزینه‌های چاپ به نسبت هزینه‌های خرید کاغذ و مقوا، بسیار کمتر است.

 

کارت ویزیت دورو
کارت ویزیت دورو

 

۳. فضای بیشتر برای درج اطلاعات بیشتر

     با طراحی یک روی کارت ویزیت، دقیقا به همان اندازه فضا که می‌توان در آن اطلاعات بسیار مهمی را ارائه داد. به‌طور کامل از دست می‌رود. طراحی کارت ویزیت به‌صورت دو رو این فرصت را فراهم می‌کند، تا فضای بیشتری برای درج اطلاعات ضروری و تکمیلی ایجاد شود. فضایی که می‌توان آن را با اطلاعات مهمی از جمله اطلاعات تماس و جزئیات بیشتر درباره کسب ‌وکار و تخصص‌های صاحب کارت تکمیل کرد.

 

۴. طراحی جذابتر در کارت ویزیت دورو‌

این در حالی است که استفاده از کارت ویزیت دورو کمک می‌کند تا طراح اطلاعات تکمیلی را به پشت کارت ویزیت منتقل کرده و اطلاعات اصلی و ضروری را روی کارت ویزیت درج کند. نتیجه چنین شرایطی قابلیت طراحی کارت ویزیت به صورت مینیمال‌تر و به کار بردن طراحی‌های ساده‌تر و استفاده از تایپوگرافی‌ های جذاب‌ و بزرگ‌تر خواهد بود.

 

۵. دیده شدن از دو سمت

     کارت ویزیت از زمان چاپ، مسیر پرفراز و نشیبی را طی می‌کند. این کارت ممکن است چندین بار دست ‌به ‌دست شود. ممکن است روی زمین بیفتد، شاید زیر شیشه یک میز کار قرار بگیرد و یا در کیف مخصوص کارت‌ها یا کیف پول شخصی جا خوش کند. در همه این موارد به هر حال یک روی کارت قابل مشاهده است. کارت ویزیت دو رو این مزیت ساده را ایجاد می‌کند، که در صورت مشاهده کارت از هر سمتی، اطلاعات مرتبط و مناسبی به مخاطب منتقل شود.

 

۶. اثرگذاری بیشتر کارت ویزیت های دورو

     ممکن است این مزیت، ساده به نظر برسد؛ اما می‌تواند بسیار موثر باشد. دیده شدن کارت ویزیت از دو سمت در مراودات تجاری نیز می‌تواند یک برگ برنده باشد. حقیقت آن است که ارائه کارت ویزیت به مخاطبان آداب خاصی دارد. از جمله اینکه حتما باید کارت طوری ارائه شود که روی آن در دید مستقیم مخاطب قرار گیرد، اما در بسیاری از موارد این ترفند ساده فراموش می‌شود. در این شرایط ارائه یک کارت ویزیت دو رو، تا حد زیادی مشکل را برطرف می‌کند.

 

حرف آخر

     در نهایت فارغ از مواردی که طراح کارت ویزیت، هدفی خاص و خلاقانه را دنبال می‌کند؛ طراحی و تولید کارت ویزیت به شکل دو رو منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

 

منابع ( Sources ) :

چاپ آقا

۹۸۰۴۸

مشاوره و استعلام قیمت با مشاوران اکوسالونت :

پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر در  زمینه های مختلف چاپ از مقالات دیگر  و ویدئو های سایت بازدید کنید و برای دریافت مشاوره و استعلام  با ما در تماس باشید.    ( شماره های تماس مجموعه  ۷۷۳۳۵۵۹۳ ۰۲۱ و ۱۴۰۰۰۲۴ ۰۹۱۰ )  

شاید به این موارد هم علاقه داشته باشید ...

ارسال دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه های سایت

1000005397

نمونه کارها

1000009159